Backbox

BackBox 160’dan fazla ağ ve güvenlik ürününe merkezi yönetim sağlayarak ağdaki kritik cihazların yedeklenmesini, geri yüklenmesini ve yönetilmesini otomatik hale getirmenin en basit yoludur.

BackBox organizasyonların ihtiyaç duyduğu Felaket Kurtarma (DRC ) operasyonlarını otomatize ederek altyapı ve güvenlik yöneticilerinin işlerini kolaylaştırır.

Günümüzün karmaşık BT altyapıları, ağ ve güvenlik cihazları, iş sürekliliğini sağlayan kritik unsurlar haline gelmiştir. Bu unsurlar, bugünün güvenlik ve kritik uygulamaların kullanılabilirliği sağlamaya yardımcı olmak için organizasyon sağlar. Bu cihazlarda oluşabilicek herhangi bir problem organizasyondaki iş sürekliliğinin aksamasına neden olacaktır. Organizasyon içindeki diğer bilgi sistemleri ürünlerinin aksine, bu ürünlerin cihaz ayarları düzgün ve düzenli bir şekilde yedeklenmiyor veya manuel olarak alınarak farklı farklı lokasyonlarda tutuluyor.

Cihazların bir tanesinde bile oluşabilicek bir sorun sonucunda, düzenli alınmış bir configurasyon yedekleme çözümü olması veya son alınmış olan yedeğin eski olmaması nedeni ile genellikle bu tür senaryolar organizasyondaki işlerin aksamasına neden oluyor.

BackBox Çözümü

Backbox, configurasyon yedeklerinin merkezi bir noktada ve zamanlanmış görevler ile alınmasına ve tek bir noktadan izlenerek yedeklerin kontrolüne olanak sağlıyor. Sezgisel panosu ile Backbox, tüm ağ ve güvenlik uygulamaları ve cihazların ayrıca son kaydedilen olayların tek bir noktadan görünümünü sağlar. Benzersiz bir çoklu-kontrol motoru, sadece yedeklemelerin yapılmış olup olmadığını doğrular değil, aynı zamanda kaydedilmiş yapılandırmaların cihaz ya da uygulama restorasyonu için kullanılabilir olduğundan emin olmak için gerekli kriterleri karşıladığından emin kılar.