Desktop Central

Entegre Masaüstü Yönetimi Yazılımı

Desktop Central; sunucuları, dizüstü bilgisayarları, masaüstlerini, akıllı telefonları ve tabletleri merkezi bir noktadan yönetmeye yardımcı olan entegre bir masaüstü ve mobil aygıt yönetimi yazılımıdır.

Yamaların yüklenmesi, yazılımın dağıtılması, BT varlıklarınızın yönetimi, yazılım lisanslarının yönetimi, yazılım kullanım istatistiklerinin izlenmesi, USB aygıtı kullanımının yönetimi, uzak masaüstlerinin kontrolünün üstlenilmesi ve daha fazlası gibi düzenli masaüstü yönetim süreçlerini otomatikleştirir. Hem Windows hem de Mac işletim sistemlerinin yönetimini destekler.

Desktop Central Özellikleri

 • Kolay kurulum ve kullanım imkanı sunar.
 • ServiceDesk Plus yazılımı ile entegre çalışabilir.
 • Multi domain yapısını destekler.
 • Windows, Mac ve Linux işletim sistemlerini yönetebilir.
 • Güçlü raporlama özelliğine sahiptir.

Yama Yönetimi

İşletim sistemi ve diğer üçüncü taraf uygulamalarıyla ilgili yama dağıtımlarını otomatikleştirin ve Windows , Linux, MAC için güvenlik tehditlerine karşı kalkan oluşturun.

Yazılım Dağıtımı

Yerleşik paket oluşturma şablonları ile yazılımı yüklemek ve kaldırmaya yönelik yazılım dağıtımını basitleştirin.

Varlık Yönetimi

BT varlıklarınızı, Yazılım Ölçmeyi, Yazılım Lisansı Yönetimini, Yasaklanan Yazılımları
ve daha fazlasını yönetin.

Uzaktan Kontrol

Çok kullanıcılı işbirliği, dosya aktarımı video kaydı ve daha fazlasını kullanarak uzak masaüstlerinde sorun giderin.

Güç Yönetimi

Güç planlarını uygulayarak, etkin olmayan bilgisayarları kapatarak ve sistem çalışma zamanı raporlarını temin ederek etkin güç yönetimi ile çevreye katkı sağlayın.

USB Cihazı Yönetimi

Ağdaki USB aygıtlarının kullanımı hem kullanıcı hem de bilgisayar seviyesinde kısıtlayın ve kontrol edin.

Password Manager Pro

Kuruluşlar İçin Ayrıcalıklı Parola Yöneticisi

Password Manager Pro kuruluşların parola, belge ve dijital kimlik gibi paylaşılan hassas bilgilerini depolamak ve yönetmek için kullanılan güvenli bir kasadır. Dünyanın en büyük ve Fortune 500 listesindeki organizasyonlarının bazılarının BT bölümleri, BT altyapılarına erişimi denetlemekte Password Manager Pro’ya güveniyorlar.

Dünya genelinde 50.000’den fazla yönetici ve 150.000’den fazla kullanıcı her gün Password Manager Pro’da oturum açıyor ve milyonlarca parolayı yönetiyor.

Merkezi Hesap Yönetimi

Kuruluşunuzun tüm parolalarını, ayrıcalıklı hesaplarını, paylaşılan hesaplarını, acil durum hesaplarını ve benzeri öğeleri güvenli, merkezi bir veri havuzunda depolayın. Windows’ta “Yönetici”, Unix/Linux’ta “kök” (root), Cisco’da “enable”, SQL’de “sa” vb. paylaşılan hesapları güvenle yönetebilirsiniz. Parola almak için istek onaylama denetimleri, süre sınırlı erişim, özel ayrıcalık ve eş zamanlı kontrol sağlayabilirsiniz.

Merkezi kasada depolanan parolaların mülkiyeti iyi tanımlanmıştır. Gereksinime göre seçerek parola paylaşımı yapılabilir. Windows Active Directory ve LDAP’den kullanıcıları / kullanıcı gruplarını içe aktarabilir ve kimlik doğrulama mekanizmasından yararlanabilirsiniz. PMP’de kayıtlı kaynakların ve parolaların hassas kategorilendirmeyle kısıtlanması mevcuttur. Kısıtlamalar ön tanımlı kullanıcı rollerine göre uygulanır.

Password Manager Pro web arabiriminden, istediğiniz zaman veya zamanlanan görevlerle otomatik olarak istediğiniz şekilde uzak kaynakların parolalarını sıfırlayabilirsiniz. Parola ilkenizi oluşturup yürüterek güçlü parolaların ve periyodik sıfırlamaların kullanımını sağlayabilirsiniz. Erişim kontrolü ve otomatik parola sıfırlamaları için geniş bir sıra dışı hedef sistem, veritabanı ve ağ aygıtları yelpazesini destekler.

Tüm Uygulamalarla Uyumlu

Kullanıcılar hiçbir eklenti ya da aracı yazılımı olmadan tarayıcıdan yüksek seviyede güvenli, güvenilir ve tamamen benzeyen Windows RDP, SSH ve Telnet oturumlarını başlatabilir. PMP’den başlatılan ayrıcalıklı oturumların tamamının videosu kaydedilebilir, arşivlenebilir ve araştırma denetimleri amacıyla yeniden oynatılabilir.

Hedef sistemlerde, web sitelerinde ve uygulamalarda PMP web arabiriminden doğrudan (parolaları kopyalayıp yapıştırmadan) otomatik olarak oturum açabilirsiniz.

Özellikler

 • Şifreler AES-256 bit şifreleme algoritması ile korunmaktadır.
 • Parola depolama ve erişimi için güvenli, merkezi bir kasa kurarak parola saklama zafiyetleri ve güvenlik açıklarını giderir.
 • Kritik sistemlerde gerekli olan sık parola değişikliklerini otomatikleştirerek BT verimliliğini arttırır.
 • Parolaya erişim için onay iş akışları ve gerçek zamanlı uyarılar kullanarak koruyucu ve duyarlı güvenlik kontrolleri sağlar.
 • Güvenlik denetimleri ve ISO 27001 ve PCI gibi mevzuatlara uyumluluk için güvenilen bir yazılımdır.

NetFlow Analyzer

NetFlow Analyzer’ı Kullanarak, Trafik Analizinde En Derine İnin

NetFlow Analyzer, Flow teknolojisini kullanarak, ağ bant genişliği performansının gerçek zamanlı olarak görülebilmesini sağlayan yazılımdır.

Eksiksiz bir trafik analitik aracı olan NetFlow Analyzer, akış teknolojilerini kullanarak ağ bant genişliği performansının gerçek zamanlı olarak görülebilmesini sağlar. Birincil işlevi bant genişliği izleme aracı olan NetFlow Analyzer, bant genişliklerini ve trafik hareket kalıplarını bütünsel bir görünüm halinde sunarak dünyanın çeşitli yerlerindeki binlerce ağı optimize etmektedir. NetFlow Analyzer, ağınızda bant genişliğini kimin ne için kullandığıyla ilgili verileri toplayıp analiz eden ve raporlayan birleşik bir çözümdür. NetFlow Analyzer, ağ izleme ve ağ trafiği analizi haricinde, dünyada bir milyondan fazla arabirimin bant genişliği kullanımını optimize eden güvenilir bir ortaktır. NetFlow Analyzer kullanarak ağ bant genişliğini ve trafik hareket kalıplarını arabirime özel bir düzeyde izleyebilirsiniz. Arabirim düzeyinde ayrıntılara inerek trafik hareket kalıplarını ve cihaz performansını keşfedebilirsiniz. Bir dakika hassasiyetli raporlarla ağınızın gerçek zamanlı görünümünü elde edebilirsiniz.

Continuous Stream Mining Engine (Kesintisiz Akış Araştırma Motoru) teknolojisiyle, geniş bir yelpaze oluşturan iç ve dış güvenlik tehditlerini algılayabilirsiniz. Ağınızın güvenlik duvarını aşan, ağ anormalliklerini izleyebilir, bağlama duyarlı anormallikleri ve bilinmeyen izinsiz girişlerini saptayabilirsiniz.

NetFlow Analyzer’la, ağ bant genişliğinizi meşgul eden, standart dışı uygulamaları tanıyıp sınıflandırabilirsiniz. Özel yönlendirici arabirimini inceleyerek, uygulamanın türünü ve ilişkili trafiği belirleyebilirsiniz. NetFlow Analyzer, trafiği 7. katman derinliğine kadar görebilmeniz ve dinamik bağlantı noktası numaraları kullanan veya iyi bilinen bağlantı noktaları ardına gizlenen uygulamaları saptamanız için Cisco NBAR’ı kullanmaktadır.

Özellikler

 • Ağ trafiğinizi tek bir  arayüzden kolayca takip edin.
 • sFlow, cflowd, jFlow, IPFIX, Netstream gibi protokollerin desteği ile marka bağımsız trafik analizi imkanı ile cihazlarınızdaki tüm trafiği izleyin.
 • Zero Day ataklarını önceden tespit eder.
 • Uygulamanızın ne kadar bant genişliği kullandığını ölçebilirsiniz.
 • Ağ bant genişliğini kimin kullandığı ve ne için kullandığı hakkında verileri toplar ve analiz eder.
 • NetFlow DPI(Derinlemesine Paket Analizi) ile ağınızdaki ve uygulamalarınızdaki gecikmelerin nedenini bulabilirsiniz.