McAfee Mvision Edr

McAfee  MVISION Uç Nokta Algılama ve Yanıtı ( MVISION EDR ), tehditleri algılamanızı, araştırmanızı ve bunlara yanıt vermenizi sağlayan bulut tabanlı bir hizmettir.

Günümüzde kurum ve kuruluşlar çarpıcı bir hızla değişen bir siber tehdit ortamı ile karşı karşıyalar. Saldırılar daha önce hiç görülmemiş bir hızda oluşturuluyor ve yayılıyor. “Özel tasarlanmış” saldırılar, etkinliklerini arttırmak ve tespit edilme risklerini en aza indirmek için belirli bir alana odaklanmış bilgiler kullanarak bağımsız kuruluşları hedefliyorlar. Saldırıları gerçekleştirenler, önleyici teknolojilere daha sık sızmaya başladılar. Bu nedenle ileri görüşlü kuruluşlar, saldırganların varlığını daha iyi tespit eden ve hızlı araştırma ve onarımı mümkün kılan, kullanımı kolay ve entegre araçlar talep ediyor. En iyi tespit ve müdahale çözümleri, sayısı giderek artan sistemlerden her geçen gün daha fazla bilgi toplayarak güvenlik verimliliğini arttırıyor. Üstün ve kullanıma hazır becerileri, mevcut güvenlik yönetimi çözümleri ile otomatik etkileşimi ve kullanıcı özelleştirme özelliğini sunan McAfee® Active Response, saldırganların bilgi işlem varlıklarınıza ve kurumsal markanıza zarar verme olanaklarını büyük ölçüde daraltıyor.

MVISION EDR, ağınızdaki şüpheli davranışları tespit etmenize yardımcı olan, sürekli veri toplama ve gelişmiş analitik özellikleri sayesinde en üst düzeyde güvenlik sağlayan bulut tabanlı bir güvenlik çözümüdür. Uyarı sıralaması ve veri görselleştirmeyi kullanarak tehdidi hızlı bir şekilde anlayabilir ve hemen harekete geçebilirsiniz.

Tespit edilen zararlı yazılımı bir tık ile tespit edilen makine üzerinden kaldırabilir, makine üzerinde çalıştırmış olduğu process adımlarını detaylı bir şekilde analiz edebilirsiniz ve ağınızda hangi makinelerde bu zararlının olduğunu kolayca tespit edebilirsiniz.

Zararlı yazılımım bulaştığı makineye sizin ağınızdan kolayca izole edebilir ve de sadece McAfee sistemleri ile haberleşebileceği şekilde karantina altına alabilirsiniz. Bu sayede zararlı yazılımın dış network ile bağlantısını kolayca kesmiş olursunuz.

McAfee Mvision EDR, SOC hizmetlerinde analistlerinin analiz aşamasında harcadığı süreye minimuma indirgemektedir. Bu sayede daha verimli bir zaman değerlendirmesi yapılabilir.