McAfee Database Security

McAfee  Veri tabanı Güvenliği, Veri Tabanı Yönetim Sistemini (DBMS) izleyen ve onu dâhili ve harici tehditlerden ve hatta veri tabanı içi istismarlardan koruyan, dağıtımı kolay ve yüksek düzeyde ölçeklenebilir bir yazılım çözümüdür.

Veri tabanı için McAfee Database Security Suite aşağıdaki ürünleri içerir:

McAfee® Veri tabanı Etkinliği İzleme (McAfee DAM) – Her veri tabanı sunucusundaki etkinliği yerel olarak izleyerek ve sanallaştırılmış veya bulut bilgi işlem ortamlarında çalışırken bile kötü niyetli davranışları gerçek zamanlı olarak uyararak veya sonlandırarak verileri tüm tehditlerden korur.

McAfee Virtual Patching – Eksik yamaları algılar, güvenlik açığına özgü karşı önlemleri uygular ve herhangi bir kesinti süresi gerektirmeden veri tabanlarının güvenlik duruşunu anında iyileştirmek için güvenlik açığı taramalarında bulunan yanlış yapılandırmaları ( McAfee Database Security sanal yama teknolojisi aracılığıyla) düzeltir.

Veritabanları için McAfee Güvenlik Açığı Yöneticisi – Ağdaki veritabanlarını otomatik olarak keşfeder, en son yamaların uygulanıp uygulanmadığını belirler ve zayıf parolalar, varsayılan hesaplar ve diğer yaygın tehditler gibi güvenlik açıklarını test eder. Ek olarak, PII, PCI-DSS, SOX ve HIPPA dahil olmak üzere ayrıntılı veri keşif taramalarına izin verir.

NOT: Ürün özellikleri, ürün sürümüne bağlıdır. Kullandığınız sürümde bir işlev mevcut olmadığında, Kullanıcı Ara yüzü, özelliği etkinleştirmek için farklı bir lisans gerektiğini size bildirir.

Ana Özellikleri

McAfee Database Security, DBMS kullanıcı etkinliğine tam görünürlük sağlar ve önceden tanımlanmış vPatch kurallarına ve özel kurallara göre uyarılar verebilir veya şüpheli etkinlikleri sonlandırabilir.

McAfee Database Security, önde gelen kuruluşların uyguladığı katmanlı savunma stratejisine uygun olarak, DBMS’nin kendisini çevreleyen sağlamlaştırılmış bir güvenlik katmanı sağlayarak şifreleme, ağ güvenliği ve diğer araçlar gibi diğer güvenlik önlemlerini tamamlar.

McAfee Database Security Temel Avantajları;

  • Yetkili ve ayrıcalıklı kullanıcıların faaliyetleri dâhil tüm DBMS faaliyetlerinin izlenmesi
  • DBMS’ye izinsiz giriş, veri hırsızlığı ve diğer saldırıların önlenmesi
  • Gerçek SQL Injection saldırılarına karşı koruma
  • Kullanıcılar, sorgular ve DBMS nesneleri için kural tabanlı politikalar
  • Sahte kullanıcıları karantinaya alma
  • DBMS’ler için kurumsal düzeyde güvenlik açığı değerlendirmesi
  • Hızlı ve kolay kurulum ve yapılandırma
  • Maksimum veri güvenliği, donanım kaynakları üzerinde minimum etki
  • İş için kritik veri tabanları için gerçek zamanlı, güvenilir koruma

Veri tabanları için McAfee Data Center Security Suite, veri tabanı ortamınıza ve güvenlik duruşunuza tam görünürlük sağlar. McAfee veri tabanı güvenliği, tüm tehdit türlerinden, iş için kritik veri tabanlarına gerçek zamanlı koruma sağlar. Harici, dâhili ve hatta veri tabanı içi expliotleri durdurur. Modern veri tabanı güvenlik yönetimi ve sürekli uyumluluk sağlar. Başka bir deyişle, veri tabanı performansını korurken ve sürekli iş operasyonları sağlamaya yardımcı olurken veri tabanlarını korumanın etkili ve uygun maliyetli bir yoludur.

İç ve dış, veri tabanı tehditlere karşı koruma

Veri tabanlarını, mimari ve donanım maliyeti gerektirmeyen bir yazılım çözümüyle koruyun.

Tüm veri tabanı etkinliğine bakın

Yerel ayrıcalıklı kullanıcı erişimi ve veri tabanındaki karmaşık saldırılar dâhil, etkinliğin gerçek zamanlı görüntüsünü alın.

Yamasız veri tabanlarını koru

Veri tabanı kapalı kalma süresi veya uygulama testi gerektirmeden, girişilen saldırıları ve izinsiz girişleri gerçek zamanlı olarak tespit edin ve önleyin.

Veri tabanı güvenliği için tek bölmeli yönetilebilirlik elde edin

Entegre McAfee ePolicy Orchestrator yazılımıyla veri tabanı güvenliğinizi merkezi olarak yönetin.