Drive Encryption

McAfee® Drive Encryption, önyükleme(Preboot) öncesi kimlik doğrulaması ve güçlü bir şifreleme motoru kullanarak verileri yetkisiz erişime karşı koruyan gelişmiş bir şifreleme sağlar.

Drive Encryption paketi, belirli risk alanlarını ele alan entegre modüller ile veri kaybına karşı çok sayıda savunma katmanı sağlar.

Sürücü Şifreleme özellikleri özellikle Kaybolan veya çalınan ekipmandan Microsoft Windows dizüstü ve masaüstü PC’ler için tam disk şifrelemesi sağlar ve hassas veri kaybını önler.

Merkezi yönetim

Disk Şifreleme McAfee ePO ile tam bütünleşmiş çalışarak otomatik bir güvenlik raporlama, izleme, dağıtım ve politika yönetimi için mevcut ePO altyapılarında faydalanmaktadır.

Transparan Şifreleme

Drive Encryption, kullanıcıları veya sistem performansını engellemeden şeffaf şifreleme sağlar.

Erişim kontrolü

Drive Encryption, Önyükleme Öncesi Kimlik Doğrulama ile erişim kontrolünü zorlar.

Kurtarma

Kurtarma özelliği, sistem yeniden başlatılamadığında veya Önyükleme Öncesi Dosya Sistemi (PBFS) bozulduğunda kullanıcının acil durum kurtarma gerçekleştirmesine olanak tanır.

Kendi kendini şifreleyen sürücüler için destek

Drive Encryption ve McAfee ePO, Trusted Computing Group’un (TCG) Opal standardına uyan, kilitleme ve kilit açma, raporlama, kurtarma, ilke uygulama ve kullanıcı yönetimi dâhil, kendi kendini şifreleyen sürücülerin merkezi yönetimini sağlar.

Güvenilir Platform Modülü (TPM)

Drive Encryption, Önyükleme Öncesi Kimlik Doğrulamaya (PBA) gerek kalmadan platform kimlik doğrulaması sağlamak için Windows 8 ve sonraki UEFI sistemlerinde TPM 2.0’ı destekler.