FortiWeb: Web Uygulaması Güvenlik Duvarı (WAF) ve API Koruması

Fortinet’in Web Uygulaması Güvenlik Duvarı FortiWeb, iş açısından kritik web uygulamalarınızı bilinen ve bilinmeyen güvenlik açıklarını hedefleyen saldırılardan koruyan sistemdir.

Web uygulamalarınızın saldırı yüzeyi, yeni özellikleri her dağıttığınızda, mevcut olanları güncellediğinizde veya yeni web API’lerini açığa çıkardığınızda değişerek hızla gelişir. İşte tamda bu durumda buna ayak uydurabilecek bir çözüme ihtiyacınız var. FortiWeb bu çözümdür.

FortiWeb’in WAF Çözümü

FortiWeb WAF’ler, web uygulamalarınızı ve API’lerinizi bilinen ve sıfırıncı gün tehditlerine karşı koruyan gelişmiş özellikler sağlar. Gelişmiş çok katmanlı bir yaklaşım kullanan FortiWeb, OWASP İlk 10 ve daha fazlasına karşı koruma sağlar. FortiWeb ML, her uygulamanın korumasını özelleştirerek, diğer çözümlerin gerektirdiği zaman alıcı manuel ayarlamaya gerek kalmadan sağlam koruma sağlar. Makine öğrenimi ile FortiWeb anormal davranışları tanımlar ve daha da önemlisi kötü niyetli ve zararsız anomalileri birbirinden ayırır. Çözüm ayrıca, kötü niyetli bot faaliyetlerini engellerken iyi huylu botların bağlanmasına (ör. Arama motorları) izin veren sağlam bot azaltma yeteneklerine sahiptir.

FortiWeb, uygulama nerede barındırılırsa barındırılsın, iş uygulamalarını koruyabilen dağıtım seçenekleri sunar. Seçenekler arasında, veri merkezinde, bulut ortamlarında veya bulutta yerel SaaS çözümü FortiWeb Cloud WAF as a Service de dağıtılabilen donanım cihazları, sanal makineler ve konteynerler bulunur.

FortiWeb Hizmet Olarak Bulut WAF (FWCWaaS)

FortiWeb Cloud WAF-as-a-Service, genel bulut barındırılan web uygulamalarını OWASP Top 10, sıfır gün tehditleri ve diğer uygulama katmanı saldırılarından koruyan bir Hizmet Olarak Güvenlik (SaaS) bulut tabanlı web uygulaması güvenlik duvarıdır (WAF).

Fortinet FortiWeb Bulut WAF-as-a-Service

Donanım veya yazılım gerektirmeyen Fortinet, uygulamaların bulunduğu aws, Azure ve Google Cloud bölgelerindeki WAF ağ geçitlerini kullanarak FortiWeb Cloud WAF-as-a-Service sunar. Bölgedeki trafiğin ovuşturuluğu, trafik maliyetini minimumda tutarken performans ve düzenleyici endişeleri gidermektedir.

Yerleşik kurulum sihirbazı ve önceden tanımlanmış ilkelerle FortiWeb Cloud WAF-as-a-Service, waf kurarken gereken olağan karmaşıklığı ortadan kaldırarak birkaç dakika içinde temel güvenliği sağlar. Daha ileri düzey kullanıcılar, gerekirse ek güvenlik modüllerini ücretsiz olarak kolayca etkinleştirebilir.

Web uygulamaları için gelişmiş tehdit koruması

FortiWeb Cloud WAF-as-a-Service, uygulamaları güvenlik açığından yararlanmalara, botlara, kötü amaçlı yazılım yüklemelerine, DDoS saldırılarına, gelişmiş kalıcı tehditlere (ATS), hem bilinmeyen hem de sıfır gün saldırılarına ve daha fazlasından korur. Çözüm ayrıca Fortinet’in ödüllü FortiGuard Labs’inin hizmetlerinden yararlanarak, kuruluşların tehditler konusunda en son korumaya ve güncellemelere sahip olmasını sağlamak için imzalar, korumalı alan ve IP itibarı sağlar.

Düşük toplam sahip olma maliyeti (TCO)

Bir kuruluşun uygulamalarıyla aynı AWS, Azure veya Google Cloud bölgesinde dağıtılan buluta özgü bir SaaS çözümü olan FortiWeb Cloud WAF-as-a-Service, donanım veya yazılımın bakımını gerektirmez ve giden veri aktarım maliyetlerini önemli ölçüde azaltabilir. Uygulamalar ve WAF arasındaki trafik için düşük gecikme süresi ve bölge içi AWS bant genişliği oranlarının avantajlarından yararlanın.

Basitleştirilmiş uyumluluk gereksinimleri

Fortinet, bir kuruluşun uygulamasıyla aynı AWS, Azure veya Google Cloud bölgesindeki WAF ağ geçitlerinin kolonisini kullanarak FortiWeb Cloud WAF-as-a-Service sunar. Bu, uygulamanın ek bölgesel düzenleyici gerekliliklere tabi tutulmasını önler.

Esnek satın alma seçenekleri

Müşteriler ister önceden tedarik edilmiş kapasiteyi tercih edin, ister işlenmiş veri hacmine göre ödeme yapın, FortiWeb Cloud WAF-as-a-Service, müşterilerin iş öncelikleri ve bütçe konuları için en uygun seçeneği destekler.