PRTG

PRTG ağ İzleyicisi Her Gün Dünya Çapında 150.000’den fazla yönetici her gün LAN’larını, WAN’larını, sunucularını, web sitelerini, cihazlarını, URL’lerini ve daha fazlasını izlemek için PRTG Ağ İzleyicisine güveniyor Ağ sorunları, iş acil durumları yaratır. Ağ çöktüğünde, çalışanlar e-postaları okuyamaz. Müşteriler ürünü satın alamaz. İş durur. Ağ izleme, işletmenizi sağlıklı tutmanıza yardımcı olur: Pahalı kesintilerden kaçının Sorun yaratmadan önce darboğazları ele alın Yalnızca ihtiyacınız olan donanımı satın alarak maliyetleri azaltın Yangın söndürmekle zaman kaybetmeyi bırakın. İşletmenizin gelecekteki temellerini oluşturmaya başlayın.

Daha az stresli olacaksınız ve iş arkadaşlarınız sizi bir kahraman olarak görecek. Bant Genişliği İzleme: Ağınızı Kimin Ne İçin Kullandığını Bulun PRTG Ağ İzleyicisi, ağınızdaki bir Windows makinesinde çalışır ve belirlediğiniz makineler, yazılımlar ve cihazlardan çeşitli istatistikler toplar. (Ayrıca bunları otomatik olarak keşfedebilir ve ağınızın haritasını çıkarmanıza yardımcı olabilir.) Ayrıca, geçmiş performansı görebilmeniz için verileri saklar ve değişikliklere tepki vermenize yardımcı olur. PRTG, işaretle ve tıkla yapılandırmasına sahip, kullanımı kolay bir web ara yüzü ile birlikte gelir.

Canlı grafikler ve özel raporlar dâhil olmak üzere, teknik olmayan meslektaşlarınız ve müşterilerinizle verileri kolayca paylaşabilirsiniz. Bu, ağ genişletmeyi planlamanıza, bağlantınızın çoğunu hangi uygulamaların kullandığını görmenize ve hiç kimsenin yalnızca videoları torrent kullanmak için tüm ağı kullanmadığından emin olmanıza olanak tanır. PRTG, ağınızdaki hemen hemen her şey için veri toplayabilir. Bu verileri toplamak için birden çok protokolü destekler: İşlerin Ne Zaman Kırılacağını Bilmek İyi Olur. Ayrılmadan Önce Bilmek Daha da İyi. PRTG Ağ İzleyicisi, HTTP, SMTP / POP3 (e-posta), FTP vb. Dahil olmak üzere tüm yaygın ağ hizmetleri için 200’den fazla sensör türü içerir.