McAfee DLP Endpoint

McAfee Data Loss Prevention Endpoint (DLP) –Uç Nokta Veri Kaybı Önleme

Uygulamalar, fiziksel cihazlar veya ağ protokolleri gibi kanallar aracılığıyla yetkisiz iletişimin bir sonucu olarak gizli veya özel bilgiler işletmeden bilinçli ya da bilinçsiz şekilde çıkartılarak veri kaybına neden olur.

McAfee Veri Kaybını Önleme (McAfee DLP) , ağınızdaki ve çevrimdışı durumdaki verileri tanımlayarak ve güvence altına alarak veri kaybına karşı koruma sağlayan bir ürün paketidir. McAfee DLP ilkeleri, ağınızdaki veri türlerini, verilere nasıl erişildiğini ve iletildiğini ve verilerin hassas veya gizli bilgiler içerip içermediğini anlamanıza yardımcı olur.

McAfee DLP, çıkarılabilir depolama cihazları, bulut, e-posta, anlık mesajlaşma, web, yazdırma, kopyala-yapıştır, ekran görüntüsü ve dosya paylaşım uygulamaları dâhil olmak üzere veri sızıntısına sebep olabilecek tüm olası kanallar için kapsamlı koruma sağlar.

Uyumluluk yaptırımı – E-posta gönderme, bulutta yayınlama ve çıkarılabilir medya cihazlarına indirme gibi günlük son kullanıcı eylemlerini ele alarak uyumluluğu sağlayın.

Gelişmiş koruma – Fikri mülkiyet ve ticari sırlar gibi hassas, yapılandırılmamış verileri korumak için parmak izi, sınıflandırma ve dosya etiketleme yapma imkânı tanır.

Tarama ve keşif – Hassas verileri tanımlamak için yerel uç noktalarda, paylaşılan dosyalarda veya bulutta depolanan dosyaları ve veritabanlarını tarayın.

Son kullanıcı eğitimi – Kurumsal güvenlik bilincini ve kültürünü şekillendirmeye yardımcı olmak için eğitici bilgilendirme mesajları aracılığıyla gerçek zamanlı geri bildirim sağlayın.

Merkezi yönetim – Politika ve olay yönetimini kolaylaştırmak için McAfee ePolicy Orchestrator(McAfee ePO ) yazılımıyla yerel olarak entegre çalışmaktadır.